منوی اصلی
لوگوی دوستان
امکانات دیگر


درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

از وقتی که رفته ای ما و فونت تمام نوشته هایمان بی نازنین شده ایم

نذر کرده ام سفره ای پهن کنم از حرف های نگفته ی دلم وقتی بیایی...

درد نوشت:

 شب هایی هست که ماه در آسمان نیست بی آنکه آسمان ابری باشد.

 

نمی دانم هر چند شب یک بار آسمان را دید می زنی..؟

 

فقط کمی خسوف لازم است برای درک حضور ماه در آسمانی که بالای سر همه هست اما فقط آدم های سر به هوا می توانند از بودنش سهم ببرند.

 

در برگه های تقویم لحظه هایی حک شده که ماه فقط بخشی از نبودنش را فریاد می زند.

 

آن وقت هاست که هرچشمی می خواهد به شکار تماشا برود وسهمی از ماه را در تور بی قاعدگی ها بریزد تا برای تیتر روزنامه ی فردا، برای حرف زدن با زن همسایه در چارچوب در خانه ، برای شکستن سکوت تلفن همراهی که دارد خاک می خورد ،یا برای شور یه یک اتفاق که تشری می زند به دامنه ی روز"مرگی"ها حرفی برای گفتن داشته باشد...

 

وچنین لحظه هایی را شهادت می دهد

خسوف عصرهای جمعه

لحظاتی که ماه می گیرد...

دل ما هم..

 

به هرحال آنچه درد دارد این است که محاق را نفهمی و خسوف چشم تو را خیره کند.

 

درد نوشت2:و خدا خواست که یعقوب نبیند یک عمر/شهر بی یار مگر ارزش دیدن دارد؟

درد نوشت 3:بیا تا جوانم بده رخ نشانم که این زندگانی وفایی ندارد..

درد نوشت4:این کلمات حمل بر نسبت دادن خود به کسی نیست که شاید اصلا مرا نپذیرد.اما کاش ببخشدمان به شفاعت همین کلمات..

درد نوشت5:چرا تنها یک شب باید به یاد تو افتاد، که نامش شب نیمه شعبان باشد. چرا تنها یک نصفه روز باید دلتنگ تو بود که نامش غروب جمعه باشد. تو امام زمان ما هستی. تو امام کل زمانی، نه فقط امام نیمه شعبان  و امام غروب جمعه.(سیدمحمد رضی زاده)

 

تاخیر نوشت:صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی وخلق حماسه ی سیاسی را تبریک میگم.انتخاب آقای روحانی و بالا رفتن شاخص بورس و پایین آمدن قیمت طلا وبرنج و گوشت و... به صورت یک هویی! راهم به ملت ایران و بویژه طرفدارانشان تبریک می گم

بعدا نوشت:بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان قوه قضاییه.

 

 ای کسانی که ایمان اورده اید!نعمت خدا را که در غزوه ی خندق برشما نازل شد،به خاطر داشته باشید.آن هنگام که سپاهیانی از قبایل مختلف بایکدیگر هم پیمان شدند وآهنگ شماکردند ما برای شکست انها در شب هایی زمستانی بادی سرد بر انان فرستادیم ولشکریانی از فرشتگان که شما آنها را نمی دید به سویشان گسیل داشتیم

و خدا به آنچه می کنید بیناست.

هنگامی خداوند نعمت خود را به شما ارزانی داشت که لشکریانی از سمت بالای شما(از شرق مدینه)و لشکریانی از فرو دست شما(غرب مدینه)برشما هجوم اوردند.و هنگامی که از شدت ترس و وحشت دیدگان به یک سو غلطید وجان ها به حنجره ها رسیدودرباره ی خدا گمان ها بردید.

آنگاه که لشکر احزاب از شرق وغرب بر مسلمانان تاختند وسختی به نهایت رسید مومنان آزموده شدند واز ترس به شدت مضطرب گشتند وهمان دم که منافقان وکسانی که در دلهایشان بیماری ریشه کرده بود وسست ایمان بودند می گفتند:خداوند با نوید پیروزی ما را خام کردو...

و آن دم که گروهی از منافقان وکسانی که سست ایمان بودند گفتند:ای مردم یثرب شما را در برابر مشرکان توان ایستادگی نیست،به مدینه برگردید.

....و خداوند کافرانی را که جنگ احزاب را سامان دادند خشگین و اندوهگین بر گرداند بی انکه به هیچ نتیجه ای که آرزوی ان را داشتند وآن را خیر می پنداشتند نایل شده باشند.

آری خداوند جنگ را از مومنان باز داشت،پس میان آنان و دشمنانشان پیکاری رخ نداد و او نیرومند وشکست ناپذیر است.

سوره ی احزاب

جنگ خندق(احزاب)، همزمان با فصل سرما و کمبودمواد غذایی در مدینه بود، رزمندگان لباس مناسب نداشتند، خوراکشان کافی نبود و راه‏رسیدن کمک از خارج نیز بسته بود. مجموعهء این عوامل شرایط دشواری را فراهم‏ساخته بود ولی مسلمانان در برابر همهء این سختیها ثبات و پایداری نشان داده تا پیروزی‏کامل ایستادگی کردند.

مهمترین علتهای پیروزی مسلمانان در جنگ خندق(احزاب)، فرماندهی رسول خدا(ص)، دلاوری حضرت علی(ع)،کندن خندق و ثبات و پایـــداری رزمندگان اسلام بود.جنگ احزاب بزرگترین جنگی بودکه مشرکان به تحریک یهودیان آواره، علیه مسلمانان تدارک دیدند. تعداد سپاه مشرکان در این نبرد ده هزار نفر بود که تا حدودی همهء مخالفان در آن شرکت داشتند. مسلمانان با پیشنهاد سلمان فارسی و تصویب رسول خدا(ص) اقدام به کندن خندق برگرد مدینه‏کردند. این کار با نظارت مستقیم پیامبر خدا(ص) به پایان رسید. طول خندق تمام نقاط آسیب‏پذیر مدینه را در برمی‏گرفت و ارتفاع و عرض آن به اندازه‏ای بود که‏سواره یا پیادهء دشمن قادر نبود از آن بگذرد. لشکرگاه اسلام در پشت خندق بگونه‏ای انتخاب شده بود که اگر دشمن از خندق عبور می‏کرد،دفاع برای مسلمانان آسان بود. مسلمانان در طول مدت محاصره، شب و روز مشغول پاسداری و ترمیم نقاط آسیب‏پذیر خندق‏بودند. این در حالی بود که سرمای شدید و گرسنگی نیز آزارشان می‏داد.

 

قسمت دهم کلیپ طنز انتخاباتی دکتر سلام(خبرگزاری دانشجو)

پیشنهاد می کنم تماشا کنید.لبخند

اشاره:پدر شهید احمدی روشن امروز در جمع مردم تهران دست دکترجلیلی را به نشانه ی تصدیق بالا بردند ومادر این شهید به استفاده از عکس مصطفی در مستند برخی کاندیداهای سازشکار اعتراض کردند.

آقا تهرانی در همایش امروز تهران:ما الان به سراپرده معاویه رسیدیم و مبادا به مالک اشتر بگویید برگرد. 

 پ.ن:مقاومت تنها راه چاره!تا فتح بدر وخیبر...یک یا حسین دیگر.

پ.ن2:با توجه به اینکه هنوز خیلی ها بین اقایان جلیلی و ولایتی مرددند:از زبان مدیر یکی از وب سایت ها که البته نظر من همین است:حقیقت این است که باتوجه به نظرسنجی های منابع متفاوت و در نظرگرفتن جوامع مختلف روستایی و شهری متفاوت به ترتیب الفبا آقایان جلیلی،روحانی و قالیباف امید انتخاب دارند و دیگر افراد احتمال رأیشان کم است. و دیگر اینکه اختلاف این سه کاندید بقدری نیست که گزینش در یک دور تمام شود و ما دور دوم را در پیش خواهیم داشت(از این بابت اطمینان دارم).
یعنی تقریبا احتمال انتخاب آقای ولایتی خیلی کم است....و چون یک رأی بیشتر ندارم اگر بنده به ایشان رای دهم ناچار باید به آقای جلیلی یا قالیباف رای ندهم و این یعنی تقویت آقای روحانی(نماینده مورد تایید اصلاح طلب) نسبت به رقبای اصولگرا.
در این بین اصلح از نظر من جلیلی است. دوستان مختار به انتخابند.موفق باشید.

سرویس فیلم و صوت - تاریخ انتشار ۱۳۹۲/۳/۱۹ - ساعت 27 : 15

پرنده فکر وذکرش آب و دون نیست

پرنده فکرش آسمونه وبس

پ.ن:شاخصه های مقام معظم رهبری نظیر اقتصادزیر بنایی ومقاومت تنها در برنامه های این کاندیدا وجود دارد.ایشان تنها کاندیدایی هستند که تبلیغات را در وقت قانونی خود شروع کرد وبا وجود اینکه حرف های زیادی برای گفتن داشت به علت تقوای بالا از حاشیه سازی وجنجال پرهیزنمود وحتی از نسبت فامیلی خود با علمای بزرگ هم برای تبلیغات استفاده نکرد و هرگز اجازه نداد در درتبلیغات بر سابقه ی او در جنگ تحمیلی تکیه شود.روزنامه ی صهیونیستی جروزالم پست نوشت:دلهره اورترین احتمال انتخاب جلیلی است.سرسختی و زیرکی او نگذاشت حتی یک نتیجه ی مطلوب هسته ای بدست اید!(این در حالی است که در مذاکرات دوره ی اصلاحات با حضور حسن روحانی بعد از تسلیم سعد آباد" جک استراو وزیر خارجه وقت انگلیس " به نشان تحقیر پای خودش را در مقابل طرف ایرانی مذاکره روی میز دراز کرد.)

ائتلاف1+2 که با حضور آقایان قالیباف،حداد عادل و ولایتی تشکیل شده است گرچه یک ائتلاف انقلابی است اما اقتصاد ویترینی را در نظر داردو وابسته به مراکز قدرت وثروت است که اینها بعدا به سهم خواهی گروه های فکری وابسته در دولت منجر خواهد شد.

لینک های مفید:

رجـــــــا نـــیوز

خبرگزاری دانشجـــو

 

حضور دکتر جلیلی در اصفهان   , تصویر دکترجلیلی در اصفهان   , سونامی جلیلی در اصفهان  

خوشا دلی که مدام از پی نظر نرود...

امشب از حسرت رویت دگر آرامم نیست

دلم آرام نگیرد که دل آرامم نیستــــ(شاعر :امام خمینی)

با ما بدون فاصله صحبت کن

ای انکه ارتفاع تو دور از ماستـــ...

خیلی ها در تشییع پیکر امام از هوش رفتند...

حیران شدند عارف وعامی ز روی تو

 من در تحیرم که تو حیران کیستی....

تا به فراق خو کنم صبر من وقرار کو؟

 

رفتی از چشمم ودل محو تماشاست هنوز...

نکند مقتدر مظلوم امروز را غریب بگذاریم...

تصاویر رحلت امام  

 

به اعتقاد من(تئورسین تازه مکشوف!) واژه هایی نظیر اصلاحات و اصولگرایی را نباید به انحصار احزاب گوناگون در آورد.درمعنای واقعی همه ی ما باید اصلاح طلب واصولگرا باشیم.اما جریان موسوم به اصلاحات در کشورما به جریان براندازی شبیه تر است.مروری گذرا داریم بر برگ اول پرونده ی اصلاحات از سال1376.

روزنامه های زنجیره ای:وزارت ارشاد در دوره ی اصلاحات با سیاست تساهل وتسامح به حمایت از روزنامه هایی پرداخت که به تعبیر مقام معظم رهبری به پایگاه های دشمن تبدیل شده بودند.هدف این روزنامه ها دگرگونی وتغییر شعارهای انقلاب بود.این روزنامه ها در چند محور مشخص فعالیت می کردند که ناتوان معرفی کردن دین ونظام اسلامی برای اداره حکومت،القای خسته شدن مردم از انقلاب و حمله به اسلام وکهنه دانستن احکام آن،فمنیسم وزن سالاری،دفاع از آزادی های غربی وحمله به قانون اساسی از این جمله بود.این اتفاقات ادامه داشت تا آنکه علمای حوزه ی علمیه ی قم با تاسی از فرمایشات رهبری در مسجد اعظم قم تحصن کردند وبا اعلام برائت از وزارت ارشاد خواستار عزل عطاء الله مهاجرانی(وزیر ارشاد وقت)شدند وخاتمی پس از کشمکش های بسیار از سر ناچاری پیشنهاد آنها را پذیرفت.

اصلاح قانون مطبوعات و حوادث کوی دانشگاه:درشب 18 تیرسال 78 حدود20-30نفر از اعضای یک تشکل دانشجویی با تحریک عوامل بیگانه در خیابان های کوی دانشگاه تظاهرات کردند وشعارهایی علیه قانون مطبوعات سر دادند که تعدادشان کم کم به 150 نفر رسید.ساعت از 12 شب گذشته بود که گروهی به اسم نیروی انتظامی وعناصر انقلابی با شعارهای یازهرا و...به خوابگاه دانشجویان حمله کردند وبه ضرب وشتم انها پرداختند.پس از این حادثه اغتشاش گران فرصت طلب به آشوب درسطح شهر دست زدند.روزنامه هایی مثل "خرداد" نیز که فقط سیاه نمایی می کردند با تیتر درشت نوشتند:کوی دانشگاه به خاک وخون کشیده شد"!و یکی از اعضای شورای مرکزی تحکیم وحدت اعلام کرد :"باید اجساد شهدای دانشجو را به ما تحویل دهید و دولت باید امنیت تشییع جنازه را تضمین کند." این در حالی بود که طبق گزارش صریح کمیته تحقیق شورای ملی فقط یک نفر"عزت ابراهیم نژاد" کشته شده بود.احمد باطبی که سال ها بعدمقابل کنگره امریکا دیده شد و وابستگی این جریانات به سازمان سیا را ثابت می کرد با پیراهن خونی "ابراهیم نژاد "عکس گرفت.عکسی که در صفحه ی اول مجله ی انگلیسی اکونومیست چاپ شد!دلسوزان نظام وعده ای ازفرماندهان سپاه از خاتمی خواستند به این غائله خاتمه دهدوگرنه بر اساس وظیفه وارد میدان خواهند شد.اما خاتمی همچنان سناریوی غرب را به تماشا نشسته بود تا اصلاحات مورد نظرش بادست های بیگانه اجرا گردد.اصلاح طلبان بخاطر متشنج کردن فضا نامه ی فرماندهان سپاه را منتشر کردند ،حزب مشارکت همچنان تاکید داشت که«شرایط فعلی بهترین زمان برای برخورد با نیروی انتظامی وشبه نظامیان استـ». درحالی که مسیر آشوب ها به بیت رهبری نزدیک تر می شد سخنرانی مقام معظم رهبری در21 تیر78بسیار تاثیرگذار واقع شد.ایشان خطاب به دانشجویان فرمودند:" هیچ کس به خاطر غفلت ستایش نمی شود. دشمن سعی  می کند دانشجویان را مقابل نظام قرار دهد...ایشان فرمودند وقتی هیجانات کورپا به میدان بگذارنددشمن فورا استفاده خواهد کرد.حتی اگر حرفی زدند که خون شما به جوش امد باز هم صبر وسکوت کنید.اگر عکس مرا هم پاره کردند یا آتش زدند باز هم باید سکوت کنید...". با ادامه یافتن آشوب ها که حتی ضد انقلاب نیز به مشارکت در آن پرداخته بود،مقام معظم رهبری از مردم خواستند تا با حضور در صحنه گروهک های سیاسی ورشکسته ودشمنان خارجی نظام را رسوا کنند.سرانجام حماسه ی حضور مردم در آوردگاه23 تیرماه ثابت کرد رهبری نظام بار دیگر از تهدید ها فرصتی ساخت تا نهال انقلاب را از آفت های داخلی وخارجی نجات دهد.

- انتخابات مجلس ششم در29بهمن 1378برگزار شد واصلاح طلبان موفق شدند اکثریت مجلس را ازآن خود کنند.با آنکه 128طرح ولایحه از زمان مجلس پنجم باقی مانده بود که باید دراولویت رسیدگی قرار می گرفت،مجلس ششم طرح تغییر قانون مطبوعات را در دستور کار خود قرار داد.اصلاحات اعمال شده در برخی بند ها عملا دست غربزدگان را درتوهین به مقدسات ورواج فضای اهانت باز می گذاشت.مثلا بند 12 این قانون که طبق آن «انتشار مطلب علیه قانون اساسی»ممنوع بود حذف شد!دربخش دیگر با حذف دوکارشناس دینی از هیئت نظارت مطبوعات سعی کردند روحانیت را ازنهاد های نظارتی نظام حذف کنند.این طرح با استقبال رسانه های آمرکا واسرائیل مواجه شد اما پیام های مدبرانه ی مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام در اصلاح طلبان موثر نیفتاد وآن ها تهدید کردند چنانچه شورای نگهبان این قانون را تایید نکند به یکباره  نمایندگان مجلس ورییس جمهوراستعفا خواهند داد!هر چند قدرت طلبی آنها مانع از عملی شدن این تصمیم شد..

این جا بود که مقام معظم رهبری با ارسال حکم حکومتی به مجلس این کار را خلاف مصلحت نظام دانستند و ماجرا پایان یافت.

ادامه دارد....

+کاندیداتوری یکی نامزدها ثابت کرد:نقش واقعی دولت و تحریم های غرب درتعیین قیمت سکه و ارز کم رنگ از دست های پشت پرده ایست که معتقدند:"دیگی که برای ما نجوشه می خوایم سر سگ توش بجوشه".اگر کسی بواقع دلسوز  باشد.در هر جایگاهی که هست به نفع نظام کار می کند.

+اکنون نیز می بینیم که روزنامه های زنجیره ای آنان، بر این طبل می کوبند که شورای نگهبان برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی، نیازمند سندی رسمی است، حال آن که چنین سندی را در اختیار ندارد!!

اکنون می گوییم که مجرمیت هاشمی رفسنجانی در فتنه 88، مستند به یک سند رسمی است که در صحن علنی مجلس قرائت شده و به عنوان سند رسمی نظام، به ثبت رسیده است و آن سند چیزی نیست جز « گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی » که مطابق تصریح قانون، پس از قرائت در صحن علنی مجلس و انتشار آن برای مردم، یک سند رسمی و معتبر محسوب می شود.

   در این سند آمده است:

 « بر مبنای مجموعه تحلیل‌ها و اخبار و اطلاعات، نقش «بازیگر بزرگ» در انتخابات ریاست جمهوری دهم وفتنه 88، متعلق به "هاشمی رفسنجانی" است.»

+ملاک حال افراد است نه گذشته ی آنها

ستاد مردمی دکتر جلیلی

رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی   , سند رسمی برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی   , افتضاحات دولت اصلاحات   , حادثه ی کوی دانشگاه،کاندیدای اصلح