منوی اصلی
لوگوی دوستان
امکانات دیگر


درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

از روز نخست استاد اصرار داشت که سری هم به جزوه های قدیمی بزنیم  و فرآیند "مشکل گشایی" را هم بخونیم و درپایان هم مشکلی را بگشاییم  واسه چندنمره ی ناقابل.

 آغو من که باید با سوپروایزر و سرپرستارها  این ور اون ور می رفتم اینقد از شلوغی وهرج ومرج بعضی کاردکس ها و دفترهایی که باید می پاییدیم(پایش می نمودیم) خوشم نیومد که ترجیح دادم برم سراغ کارهای دیگه و خون بگیرم و...

خولاصه توصیه ی استادا جدی نگرفتیم و یک روز مونده به ارائه رفتیم از یه خانمه ای پرسیدیم مشکل اساسی اینجا چیه؟اوشون هم فرمودن نفرمایید شما مدیرهستین از من می پرسین.آغو این جمله بهمون چسبید واحساس کردیم برای این کار ساخته شدیم!!!:))

رفتیم یه جایی حالا نگو بیمارای اون بخش اکثرا دجار دیاریا و اینا مدام کمبود شلوار وملافه داشتن..

آغو ما مشکل را پیدا کرده بودیم.و حالا که داریم فرآیند مشکل گشایی را میخونیم می بینیم مشکلی که پیدا کردیم اصن بیس علمی نداره.باید فرضیه بسازم وآزمون فرضیه و...

آغو ما جه جوری برا کمبود ملافه وشلوار چندصفحه فرضیه و راه حل بنویسیم؟:(((

راه حل1به توصیه دوستان:این مشکل فقط با مدیریت جهادی حل میشه.افتتاح یک غرفه جمع اوری کمک های بوقی

راه حل 2:توزیع مشکل گشا در بخش:(

جخ تازه نوشت:اون وخ فرضیه چ جوری بسازیم؟!

آرزو نوشت:بنفسی انت امنیه شائق یتمنی...

 

اللهُمَّ عَرِّفْنِی نَفسَکَ، فاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفنِی نَفْسَک، لَم اَعْرِفْ رَسُولَک ..

اللهُمَّ عَرِّفنِی رَسُولَک، فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی رَسولَک، لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَکَ ...

اللهُمَّ عَرِّفْنِی حُجَّتَکَ، فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفنِی حُجَّتَکَ، ضَلَلْتُ عَنْ دیِنِی ...

http://s5.picofile.com/file/8120955726/Photo0915.jpg

این همون پروانه ای هست که دوسه روز پیش روی یکی از غزلیات دیوان حافظم مرد:(

انگاری مریض بود.داشت جون می کند گذاشتمش اونجا که شاعرانه بمیره:)