منوی اصلی
لوگوی دوستان
امکانات دیگر


درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

"من آمدم که یک شبه شاعر شوم تو را

اما برای وصف تو عمر قرون کم است

من آه می کشم که چه می خواهی از دلم

باور نکن کشیدن آه از درون کم است"

(سیدحمیدرضا برقعی)

 

+اصولا هر وقت برای خودم برنامه ریزی می کنم وسرم شلوغ است یک حس شاعرانه به قلبم شبیخون می زند وپر از مطلع غزل هایی می شوم که منظورشون را نمی فهمم.ناراحت

+ یه مدت وقتی شعری می نوشتم از دوستام می پرسیدم به نظرتون منظور شاعرش چی بوده؟چون خودمم منظورم را نمی فهمیدم.بعد که اونام منظورش را نمی فهمیدن عصبانی می شدم.خخخخخنیشخند

 

 

اللهم صل علی محمدوآله محمد وطیب بقضائک نفسی و وسع بمواقع حکمک صدری وهب لی الثقه لاقرِْ معها بان قضاء ک لم یجرالا بالخیره وجعل شکری لک ما زویت عنی اوفر من شکری ایاک علی ما خولتنی..                                                       

                                                        قسمتی ازدعای سی وپنجم صحیفه سجادیه

 

 

دلم خیلی می خواهد بنویسم.شاید خاصیت پاییز باشد.شاید..

اینها گاه نوشته هایی است که هر بار حوصله ای دست داده گوشه ی دفترچه ام نوشته ام.لذا منقطع و پراکنده است ودر انتخاب جملات به خوبی دقت نشده.همچنین لحظه های زیادی از قلم افتاده..

 ادامه مطلب