درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

امروز خیلی روز هنگ انگیزی بود!تو خونه نشسته بودم که بهم زنگ زدن و گفتن کجای سالن نشستی؟!مثه اینکه نوبت اجرام تو جشنواره ای که روحمم خبر نداشت برگزیده شدم رسیده بود.و وقتی متوجه شدن من اصفهانم و اصلا تهران نیستم خودشونم هنگ کردن.

اون موقع بود که به سایتشون سر زدم.و دیدم از بین سه هزار اثر بخش شعر پنج نفر برگزیده شدن که بین اونا فقط اسم من و یه خانم دیگه شناخته نشده بود و سه نفر دیگه  آقایونی بودن که جزء چهره های شعر بودن و پایه ثابت جشنواره ها.

خلاصه من نمیدونم چرا همه جا منو یادشون میره:)

اخه مگه یه تلفن زدن چقد سخته؟

پارسالم یه جای دیگه منو یادشون رفت. . 

مهم نیس مگه نه؟!

خب مهمه. . .هم خسارت معنوی بهم وارده شده و هم بماند:(این همه نهاد،بسیج صداوسیما و سازمان مداحان کشور و ..این برنامه رو برگزار کردن بعد فقط منو یادشون رفته.عایا فراموش کردن یه شاعرگمنام کار خوبیست؟

منم دوست داشتم جایزمو از رییس دفتر آقا و اساتید بگیرم 

پ.ن:من احساس میکنم آدما از یه جایی به بعد نباید تو این مسابقات شرکت کنن.مثلا وقتی خودشون داورن تو جشنواره های دیگه.یا داورا میشناسنشونو باهاشون تو رودربایستی می افتن.

بعدا نوشت:جایزه وتندیسم رسید.من انتقادی داشتم؟:)))نـــــــه!

 

شاعری سخت است من دیگر توانش را ندارم

دوستت دارم ولی فن بیانش را ندارم

حرف هایم بیشتر ناگفته می مانند شاید

ترجمان درد ودستور زبانش را ندارم

راهیم امشب به سویت تا ببازم هستیم را

درقماری که غم سود و زیانش را ندارم

درقیامت هم فقط محو تماشای تو هستم

در بهشتی که حساب حوریانش را ندارم

اربعین پای پیاده کربلا می آیم اما

من که تاب مجمع دیوانگانش را ندارم..

 

اربعین93

 

پ.ن:یادم می آید روزی که این شعر را در یکی از محافل ادبی تهران خواندم یکی از مسئولان حوزه هنری بعد جلسه خندید وگفت خیلی زرنگم که یک عاشقانه را به اربعین ختم کرده ام.

-برای اربعین نوشتم و  گلایه از زبان الکن خودم در وصف اشتیاق.چه اشکال دارد آدم عاشقانه مذهبی بنویسد؟مگر از صمیمی تر از امام هم هست؟

 

شعر اربعین  

کد آهنگ