درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

تویی که نام تو در صدر سربلندان است

هنوز بر سر نی چهره ی تو خندان است

اگر در آتش مهرت گداختیم چه غم

جزای سوختگان در غمت دو چندان است

 

+اگر خدا بخواهد عازم کربلا هستم.

نایب الزیاره و دعاگوی همه دوستان خواهم بود.

حلال کنید

 

چقدر غمگین گذشت اربعین:

از مرز چشم های تو با آه آمدم

با پای دل ستون به ستون راه آمدم

قسمت نبود پای پیاده،مسیر عشق

من دل شکسته بودم و کوتاه آمدم

 

 

+باز با گریه به آغوش تو بر می گردم/چون غریبی که خودش را برساند به وطن

+دل بی حوصله صد بار فرو ریخته بود/زیر این سقف نمی زد اگر آن آه ستون

+همیشه جای شکایت ز خلق بسیار است/ولی برای تو از خود شکایت آوردم

فاضل نظری

امسال هم مثل سال های گذشته با یک مجموعه شعر در نمایشگاه کتاب نیستم:)بلکه یک مجموعه شعر با یکی از شعرهای من در نمایشگاه کتاب است!

اسم کتاب ''یک چمدان بهار''هست که گزیده ای از اشعار شاعران جوان کشور در دوره چهارم افتابگردانهاست و توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسیده.

اگر گذرتون به نمایشگاه کتاب تهران افتاد حتما به سالن 2راهروری 4غرفه 34انتشارات شهرستان ادب سر بزنید و نیمایی های زیبای علی داودی با عنوان'' گاهی حواست نیست''،مجموعه رباعی ''درباره ی تو''از برادر بزرگوارم جناب آقای عرفانپور و خبرهای خوب خانم کرباسی عزیز رو از دست ندید به اضافه ی کلی رمان و مجموعه شعر خوب دیگه.

 

+بالاخره نتایج دوره ی تکمیلی اومد.ضمن اینکه دلم برای خیلی از دوستان خوب دوره چهارم تنگ میشه یه حس خوب دارم.چون همیشه نگاهم به تکمیلی های دوره های قبل مثه احساس کلاس اولی ها بود به کلاس پنجمی ها:(امیدوارم دفتر شعر شهرستان از انتخابم پشیمون نشه:'( و فرصت رو از دوستانی که بیشتر از من استحقاق حضور در دوره تکمیلی را داشتن سلب نکرده باشم .

 

+نفس لوامه ام هی میخواد پست رو ویرایش کنه.یعنی چی.بشین سرجات!مرا بهل که همان داغدار خود باشم!به جای خود بنشین تا به کار خود باشم.به قول استاد مودب;-)

+امروز فاضل نظری کتاب رو برام امضا زد با یه بیت شعر که دوست داشت:لبخند

ما سبکباران خاک بی نیازی را چه غم

سرگران گشتند با ما (پادشاهی ها) اگر

 

شهر+آفتاب   , تازه های نشرشهرستان ادب   , گاهی حواست نیست   , فاضل نظری  

صحبت در باب اجابت دعا بود.حرف این شد که هر وقت می گویند ان شاء الله خیر وصلاحت پیش بیاید تن وبدنمان می لرزد و اینکه خیلی وقت ها بهتر از نظر ما با بهتر از نظر خدا فرق می کند.شاید چون هنوز سرکشیم و تسلیم نشده ایم و یا ظرفیتمان کم است. وقتی هیچ کدام نتوانستیم یگدیگر را قانع کنیم که چرا سختی برای رشد لازم است محض مزاح از خدا خواستیم حداقل در هر مرحله چند تا هویج بگذارد که انرژی داشته باشیم به مرحله ی بعد برویم!

+شیخنا!گویا خدا حرف های بعد از ظهر ما را شنید!سابقه نداشت سلف اینقدر بدسلیقگی کند!افطاری چلوکباب و هویج پخته!مگه میشه؟مگه داریم!

 

 +مستند سی وسه سال سکوت رو باید دید!

 

+هزار بار قسم خورده ام که نام تو را به لب نیاورم اما قسم به نام تو بود..

 

(فصیحی-هروی)

 

 


کد آهنگ