درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

عاشق که شد که یار به حالش نظر نکرد

ای خواجه درد نیست وگرنه طبیب هست

 

+حلال کنید..

اگر بخت یارت باشد،در بعضی از مراحل زندگی به بن بست کامل خواهی رسید.

به روایتی دیگر،هرگاه بخت یارت باشد به یک چهارراه می رسی ومی بینی که سمت چپ به جهنم می رسد،سمت راست به جهنم می رسد،مستقیم به جهنم و به هر سویی که بچرخی راه تو به طور کامل و مطلق به دوزخ ختم خواهد شد.

همه ی راهها به دوزخ ختم می شوند وهیچ راهی برای خروج وجود ندارد،هیچ کاری نمی توانی بکنی.دیگر هیچ چیز تو را راضی نمی کند و آن وقت است که-اگر اماده باشی-آغاز می کنی به کاری که همواره در ارزویش بوده ای اما هرگز نمی دانستی و آن کشف درون توست.

و اگر بخت یارت نباشد؟

تنها هنگام مرگ به این مرحله می رسی و این چشم انداز زیبایی نخواهد بود.چون چیزی را خواهی خواست که دیگر نمی توانی داشته باشی.

 

"زوایای تاریک حکمت.پیتر کینگزلی"

+با من بشنوید..(سمفونی استامبول)

 

 

                                                        بی تابــــــم..

مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام

مهرماه95

استان یزد

 ادامه مطلب


کد آهنگ