منوی اصلی
لوگوی دوستان
امکانات دیگر


درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

 سال81 بود که خاتمی لوایح دوقلوی دولت اصلاحات را به مجلس فرستاد.یک لایحه به تعیین اختیارات رییس جمهور مربوط می شدو دیگری به اصلاح قانون انتخابات  مجلس.

این قانون که در واقع راه حلی برای تدوام اصلاحات در جمهوری اسلامی ایران بود خیلی زود با استقبال رسانه های وابسته وضد انقلاب مواجه شدو اصلاح طلبان نظام را تهدید کردند که:«درصورت رد این دولایحه ،از حاکمیت خارج خواهند شد،خروج از حاکمیت هم شامل استعفای دسته جمعی رییس جمهوری ونمایندگان مجلس ششم است.»

پس از تصویب حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان در بند اول لایحه اصلاح قانون انتخابات مجلس،شرط «اعتقاد والتزام کاندیدای مجلس به اسلام و ولایت فقیه نیز حذف شد!»این تغییر به وضوح راه ورود عناصر" ضد انقلاب ومنافق "را به درون نظام می گشود.هم چنین نمایندگان مجلس ششم که اکثرا دوم خردادی بودند سعی داشتند شورای نگهبان را هرچه بیشتر محدود کنند.لذا وظیفه ی نظارت بر انتخابات را هم بر خلاف قانون به رییس جمهور محول نمودند تا اختیارات او افزایش یابد!این در واقع نابودی شورای نگهبان وقانون اساسی را رقم می زد.

جالب اینکه سرعت تصویب این لوایح در مجلس چنان بالا بود که حتی نظرخواهی موافق ومخالف هم نشد!این روند در واقع گوشه ای از عملیات حذف سنگر به سنگر بود.اصلاح طلبان می خواستند به این روش تدریجا تمام موانع انقلابی نظام را از سر راه بردارند.

شورای نگهبان این مصوبات را در 10 مورد خلاف قانون اساسی تشخیص داد وبه مجلس مسترد نمود.و اصلاح طلبان که برای پیروزی درانتخابات مجلس هزینه ی فراوانی کرده بودند.وحتی براساس گزارشها به تخلف وتقلب دست زده بودند ثابت کردند تهدیداتشان پوچ است وبه راحتی صحنه را خالی نخواهند کرد.در طی این اقدامات نمایندگان مجلس با ارسال نامه ای توهین امیز به مقام معظم رهبری از ایشان صریحا درخواست کردند از آمریکا ودنباله های داخلی اش تمکین کند واگر جام زهری باید نوشید بنوشند وبه دلیل ایستادگی در برابر زیاده خواهی های افراطیون از مردم عذر خواهی کند(!)

بر خلاف تصور خیلی ها واژه ی انتخابات آزادسال ها پیش در دولت خاتمی در متن این نامه ذکر شده بود واصلاح طلبان چنین نوشته بودند:«انتخابات آزاد وجلوگیری از نقض قانون اساسی دو مبنای محوری هر حکومت مردم سالار است»!

به هر حال شورای نگهبان تحت تاثیری این جوسازی ها قرار نگرفت و از وظیفه قانونی اش در دفاع از قانون اساسی کوتاه نیامد.