منوی اصلی
لوگوی دوستان
امکانات دیگر


درباره نویسنده

یکى از رمزهاى بزرگ حدیث کساء، معرفى جایگاه والاى ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)است. در بخشى از حـدیـث، زمـانى که جبرئیل امین از خداوند متعال مى‌پرسد این پنج نفرى که این همه فضائل دارند و آسمان‌ها و زمین و همه‌ى موجودات به برکت وجود آن بزرگواران خلق شده، چه کسانى هستند؟ خداوند پاسخ مى‌دهد: «هُمْ فاطِمَةُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها»: «آنان: فاطمه، پدر، شوهر و فرزندانش هستند». این عبارت نشان دهنده‌ى جایگاه والا و شناخته شده‌ى حضرت زهرا (سلام الله علیها) در آسمان‌ها و در میان فرشتگان الهى است. یعنى با وجود مبارک پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )، حضرت علــى(علیه السلام)، امـام حـسـن(علیه السلام) و امـام حــســیــن(علیه السلام)، وجـود مبـارک حضـرت زهـرا (سلام الله علیها) محور اصحاب کساء معرفى شده‌اند که آسمان‌ها و زمین و آن‌چه در آن‌هاست به طفیل وجود مبارک آن‌ها خلق شده است. این معنا در دیگر احادیث معصومان(علیهم السلام) نیز وجود دارد. در حدیثى قدسى، خداوند تبارک و تعالى، خطاب به پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله ) مى‌فرماید: «لولاک لما خلقت الاْءفلاک و لولا على لما خلقتک و لولا فاطمة لما خلقتکما»: «اگر براى تو نبود، افلاک را خلق نمى‌کردم و اگر براى على(علیه السلام) نبود، تو را خلق نمى‌کردم و اگر براى فاطمه (سلام الله علیها) نبود، شـما را خلق نمى‌کردم». این حدیث، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در عالم هستى دارد.

مطالب پیشین
آرشیو مطالب

این آخری ها داروهایش هم او را "تحریم"کرده بودند.

آنها هم برای او کلاس می گذاشتند.مثل همان کارکنان جنگ ندیده ی بنیاد:"مگر برای ده روز بیشتر زنده ماندن او باید اینقدر هزینه از بیت المال(!) بدهیم؟"

شهید احمدپاریاب!

شمیایی بود.ترکش های بعثی حسابی روی بدنش یادگاری نوشته بودند.

گمنامی را از بانوی شلمچه آموخته بود.برای همین خیلی"مادری"بود.مردم لوله های کپسول اکسیژنش را می شناختند.اما هق هق گریه های غریبش را فقط در و دیوار خانه اش شنید...

گفتم"در ودیوار..."؟

با غربتش نشان داد می شود سردار باشی وتنها بمانی.

آنقدر تنها که کنج خانه ات جان بدهی و جنازه ات هم سه روزی توی خانه بماند تا ماموران اتش نشانی به دادش برسند.

 قبل از رفتنش زیاد سفارش آقا را می کرد...می گفت:"فقط آقا مانده است...امام خامنه ای.نمی خواهم چشمانم روزی را ببیند که آقا نباشد"

این ها که امروز یکی یکی پر می کشند از همان قبیله ای هستند که وقتی نارنجک هایشان به هدف نمی خورد هزینه اش را می ریختند به حساب پشتیبانی!

 می گفتند "بیت المال" است...

پ.ن:راستی سه هزار میلیارد چندتاصفر...؟