وقتی حافظه ی تاریخی نداریم..

مقام معظم رهبری:

«بنده دلم مى‏خواهد این جوانان ما شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّى دانش‏آموزان مدارس روى این ریزترین پدیده‏هاى سیاسى دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید. گیرم که تحلیلى هم بدهید که خلاف واقع باشد؛ باشد! خدا لعنت کند آن دست‏هایى را که تلاش کرده‏اند و مى‏کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسى کنند. کشورى که جوانانش سیاسى نباشند، اصلًا توى باغ مسائل سیاسى نیستند، مسائل سیاسى دنیا را نمى‏فهمند، جریانهاى سیاسى دنیا را نمى‏فهمند و تحلیل درست ندارند. مگر چنین کشورى مى‏تواند بر دوش مردم، حکومت و حرکت و مبارزه و جهاد کند؟!(۱۲/۸/۷۲)»

پ.ن1:استناد به متن بالا برای این است که عده ای شعار همدلی وهمزبانی دولت و ملت را چماق  نکنند تا راه را بر هر نقدی ببندند.بدیهی ست که هر کدام از ما با هر عقیده وفکری یک خواسته مشترک داریم."موفقیت در مذاکرات."مذاکراتی که عده ای از مردم با آن موافق نبودند و مقام معظم رهبری هم نسبت به ان خوشبین نبود.اما وقتی بنابر مذاکره شد برای تیم مذاکره کننده جز آرزوی موفقیت نکردیم زیرا مذاکره برای دفاع از منافع ملی بوده است.

 

پ.ن2:  یادداشت حسین شریعتمداری

 پ.ن3: -برای من که حقوق و سیاست نمی دانم هم -مبرهن است که عدم شفافیت و قید وشرط های این بیانیه ،شبیه متن توافق نامه ی قبلی طرف مقابل را متعهد به اجرای توافق نامه نمی کند.همانگونه که تا کنون نتوانسته ایم اطمینان و اعتمادشان را جلب کنیم!!

پ.ن4:به هرحال  نباید با ذوق زدگی افراطی و ریختن به خیابانها برای یک وضعیت بلاتکلیف !دشمن را گستاخ کنیم و از مطالبات بحقمان دست بکشیم.به امید روزهای خوب..چشمک

 

بدنیست بخوانید: +پنج خط قرمزی که در توافق لوزان از آنها عبور شد

 

/ 0 نظر / 4 بازدید